UA-38003710-1

Monday, June 20, 2011

Lidé

Dneska se mi stala vážně zajímavá věc. Seděla jsem na lavičce, přišel ke mně takový pán, však víte, takový ten, co vybírá peníze do kasiček, rozdává plyšová zvířátka těm, co přispějí byť jen pár korun a tváří se, že zrovna organizace, kterou on zastupuje je ta jediná správná a důležitá.
---
Každopádně nemám nic proti těmto lidem. Často různé organizace poskytují tímto zaměstnání lidem, kteří to potřebují. Ale myslím, že správný "vybírač příspěvků" by měl organizaci či nadaci správně reprezentovat. Nemluvím o tom, jestli kulhá nebo nekulhá, jestli má či nemá berli, anebo má pouze dva zuby. Nevěřím, že vzhled lidí říká vše o jejich povaze. Ale správný "vybírač příspěvků" by vám neměl říkat, že jste hnusní, když nepřispějete, neměl by vám říkat, že pouze žerete a nic nedáváte. Nebo vás srovnávat se Slováky, že prý Slováci mají jinou krev a na ty vy prostě nemáte... (mimochodem půlka mé rodiny je ze Slovenska, ale to jsem pánovi povídat nechtěla...). Neměl by nasadit korunu všem těm nadávkám tím, že mi řekne, že by mě nechtěl jako milenku. Nikdo přece nemá povinnost přispívat. Ne, že bych byla tak lakomá a povýšená a nechtěla přispívat, ale raději přispěju organizaci, o které vím, že to nejde do kapsy někomu jinému. Takže, pokud byste chtěli zakládat nadaci pro pomoc lidem, vybírejte si reprezentanty, kteří se chovají slušně, nebo jim alespoň vysvětlete, že se slušně chovat mají.
---
Zloba, kterou na mě tento pán seslal mi zkazila celý den, takže vám, pane, opravdu děkuji a musím poznamenat, že se na vás nezlobím, jen vás hluboce lituji, že když nemáte rád český národ, musíte se "snižovat" a pracovat v jeho hlavním městě. Já osobně, kdybych pracovala v Bratislavě, bych si nedovolila nadávat na národ, který byl tolik let smíšený s národem českým, a který beru jako součást sama sebe.
Přeji hezký den a lidem nenadávejte.

1 comment:

  1. Tak přispěj světlušce, pro tu já už třikrát vybíral :D Ale tak trochu se pánovi nedivím... s lidmi, kteří takhle vybírají peníze často ostatní lidé zacházejí dost špatně... už jen ty pohledy, když vybíráš na světlušku... lidi mají pocit, že jsi nějaký škůdce, kterého je nutné hned zlikvidovat, takže místo prostého : "promiňte, nemám peníze" nebo "nechci přispět" nasadí jízlivý tón a začnou do nás rýt... nebo ignorují, nejčastěji ale vrhají jedovaté pohledy.... prostě navodí tu nejnepříjemnější atmosféru... takže když to dělá nějakej dospělejší člověk, tak se nedivím, že si na nás mladé pak všechny ty pocity vyleje... kdyby mi bylo dobré jméno Světlušky ukradené, taky bych spoustu lidí poslal do pr*ele, protože někdy to fakt už nejde vystát :)

    ReplyDelete